Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Dla rodziców

Drodzy Rodzice!

Serdecznie zapraszamy Państwa na uroczystości z okazji  Dnia Mamy i Taty do grup zgodnie z następującym harmonogramem:

 • Grupa Żółta - 26 maja, godzina 15.00
 • Grupa Pomarańczowa - 30 maja, godzina 15.30.
 • Grupa Fioletowa - 25 maja, godzina 14.30.
 • Grupa Zielona - 25 maja, godzina 15.00.
 • Grupa Czerwona - 27 maja, godzina 14.30.
Szanowni Państwo!
W środę 18 maja 2022 r. o godz. 9:00 wyjeżdżamy na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego "Michałówka". Prosimy, aby w tym dniu dzieci ubrane były na sportowo i adekwatnie do warunków pogodowych (najlepiej na tzw. "cebulkę"). Dzieci muszą mieć na głowie czapki przeciwsłoneczne (nie mogą mieć okularów przeciwsłonecznych!). Przedszkole zapewnia prowiant i napoje. Dzieci nie zabierają ze sobą żadnych plecaków, jedzenia, picia, zabawek itp. Jeżeli dziecko ma chorobę lokomocyjną, to prosimy o podpisanie zgody na podanie leku u nauczycieli grup (trzeba podać nr seryjny leku, datę ważności, dawkę).
 
Szanowni Państwo!

Przypominamy o całodniowej wycieczce do Michałówki (Wola Czarnyska 12, 98-105 Wodzierady) w dniu 18 maja (środa). Wyjazd o godzinie 9.00 planowany powrót około godziny 15.

Poniżej link do strony Ośrodka Michałówka z dostępnym  opisem warsztatów, w których nasze dzieci będą uczestniczyć oraz o dodatkowych atrakcjach. Przypominamy również o przyprowadzeniu dzieci w tym dniu najpóźniej do godziny 8.10.

http://www.michalowka.net.pl/wycieczki-szkolne-mini-zoo-warsztaty-przyrodnicze.htm

Szanowni Państwo!

Dnia 16 maja ( poniedziałek) na terenie przedszkola będą wykonywane zdjęcia grupowe.

Informacja o szczepieniach dotycząca szczepień dzieci uchodźców.
Grupa pomarańczowa i zielona!

Wycieczka do Lasu Łagiewnickiego została przełożona na 7 czerwca (wtorek), wyjazd 8.15. 

Prosimy się zapoznać!

Poniżej poprawiona informacja dotyczącą wycieczki!

Szanowni Państwo! 

Dnia 18 maja br. odbędzie się wycieczka plenerowa dla wszystkich grup do Ośrodka Agroturystycznego Michałówka na zajęcia edukacyjne. Koszt wycieczki 100 zł, prosimy o wpłaty na konto Rady Rodziców.

Wyjazd ok. 9.00 powrót około 15-16.  Prosimy o przyprowadzenie dzieci w tym dniu na godzinę 8.00.

Szanowni Państwo!

Dnia 11 mają na terenie przedszkola odbędzie się koncert muzyczny, koszt 5 zł prosimy o wpłaty u nauczycieli w grupach.

 

Dyżur wakacyjny 2022 

UWAGA RODZICE!Zapisy dzieci na miesiące lipiec- sierpień 2022 r. będą odbywać się w terminie od 9 do 31 maja 2022 r.

Szanowni Państwo!

Prosimy się zapoznać:

list do rodziców szczepienia obowiązkowe-1.pdf

Szanowni Państwo!

Wycieczka do Łagiewnik dla grupy pomarańczowej i zielonej w dniu 20 kwietnia zostaje odwołana ze względu na duże opady deszczu. Czekamy na wyznaczenie nowego terminu, w przypadku braku terminu w bieżącym roku szkolnym, pieniądze za wycieczkę zostaną Państwu zwrócone.

Szanowni Państwo!W dniu 27.04.2022 r., o godz. 16.30 odbędzie się zebranie podsumowujące gotowość szkolną dzieci objętych rocznym przygotowanie przedszkolnym (rocznik 2015, 2014).
Zebranie będzie połączone ze spotkaniem z psychologiem z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1. W dniu tym otrzymają Państwo informacje o gotowości szkolnej dziecka. Prosimy o obecność jednego rodzica. Po spotkaniu z psychologiem w grupie zielonej o godz.17.00 odbędzie się zebranie informacyjno-organizacyjne dla wszystkich rodziców prosimy o obecność jednego z rodziców.
Plakat o obowiązku złożenia deklaracji o rodzaju stosowanego ocieplania nieruchomości
 
Szanowni Państwo!

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W naszym przedszkolu również chcemy okazać solidarność z osobami z autyzmem, dlatego w poniedziałek prosimy ubrać dzieci na niebiesko.

 

Szanowni Państwo!

Dnia 20 kwietnia (środa) o godz. 11.15 dzieci z grupy pomarańczowej i zielonej pojadą na wycieczkę autokarową na zajęcia edukacyjne w Lesie Łagiewnickim. Koszt wycieczki 21 zł, prosimy o wpłaty na konto skarbnika danej grupy. Powrót planowany ok. 15.00 

 
Szanowni Państwo!

Dnia 06.04.22 r.  (środa) na terenie placówki odbędzie się koncert muzyczny. Koszt 5 zł, prosimy o wpłaty do nauczycieli grup.

 
ZUS Materiały informacyjne- Ukraina
ABC - EMPATII

Nasze przedszkole bierze udział w projekcie edukacyjnym "ABC -EMPATII", którego założeniem jest likwidacja barier i stereotypów związanych z osobami z niepełnosprawnościami, jak również zmianę myślenia i negatywnych postaw. Więcej informacji wraz z galerią zdjęć w zakładce Projekt ABC-EmpatiI.

 

Zdjęcie kadry PM 128 nauczycielki pozują do zdjęcia w szatni część z nich stoi część stoi trzymają w ręku książki ABC-Empatii

 

KONTYNUOWANIE WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO  
W ROKU SZKOLNYM 2022/2023 

 Rodziców dzieci korzystających z wychowania przedszkolnego w bieżącym roku szkolnymzainteresowanych dalszą edukacja w naszym przedszkolu informujemy, że Deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnegona nowy rok szkolny 2022/2023 należy złożyć w terminie 21- 24.03.2022r. 

 Złożenie deklaracji jest jednoznaczne z przyjęciem dziecka na kolejny rok szkolny. 

 Nie złożenie deklaracji lub złożenie jej po wskazanym terminie będzie skutkować koniecznością udziału w rekrutacji na zasadach ogólnych. 

 Wzór deklaracji otrzymacie Państwo na adres mailowy poczty Office 365 dzieci. 

 W RAZIE WĄTPLIWOŚCI I PYTAŃ  PROSIMY O KONTAKT Z NAUCZYCIELKAMI. 

Deklaracja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2022 2023.pdf

 Wytyczne GIS - AKTUALIZACJA VI

Szanowni Państwo prosimy o zapoznanie się z nowymi wytycznymi GIS dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz  instytucji opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat.

POMOC DLA UKRAINY - Urząd Miasta Łodzi

Dary dla Lwowa przyjmuje Urząd Miasta Łodzi, ul. Piotrkowska 104, budynek B, kancelaria główna, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00.W innych godzinach dary można zostawiać na dyżurce Straży Miejskiej w Urzędzie Miasta Łodzi, ul. Piotrkowska 104, wejście od strony pl. Komuny Paryskiej.W sobotę i niedzielę dary można przynosić w godz. 9:00 - 15:00 do Urzędu Miasta Łodzi, lub zostawiać w dyżurce Straży Miejskiej.

https://uml.lodz.pl/pomoc-dla-ukrainy/

Flaga Ukrainy z napisem pomoc dla Ukrainy w języku polskim i ukraińskim

Szanowni Państwo!
Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak organizuje w środę 2 marca otwarte dla nauczycieli, pedagogów, opiekunów i rodziców dzieci internetowe szkolenie „Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie": https://brpd.gov.pl/2022/02/24/szkolenie-jakrozmawiac-z-dziecmi-o-wojnie

 

Szanowni Państwo!

Z dn. 01 stycznia 2022 roku uległ zmianie numer konta bankowego do wpłat za pobyt dziecka w przedszkolu i za wyżywienie:

NOWY NUMER KONTA: 38 1240 1037 1111 0011 0919 3253

 
Informacja z Urzędu Miasta Łódź dotycząca zmiany konta oraz obsługi nowego banku
 
 
 

Odbierz darmowy pakiet badań

 

Masz 40 lat lub więcej?

Skorzystaj z pakietu bezpłatnych badań diagnostycznych i bądź zdrów!

 

Kiedy ostatnio robiłeś sobie badania? No właśnie...

A przecież dzięki regularnym badaniom np. krwi i moczu ograniczasz ryzyko późnego wykrycia choroby i długiego pobytu w szpitalu!

 

Wybierz pakiet badań i zrób je za darmo

Postaw na profilaktykę i ciesz się długim życiem. Zrób to dla siebie i swoich bliskich. Już teraz skorzystaj z programu badań diagnostycznych Profilaktyka 40 Plus. Bezpłatnie i bez kolejki.

 

Jak się zgłosić?

To proste. Sam wystawiasz sobie e-skierowanie na badania. Bez wizyty u lekarza. Wystarczy, że wypełnisz ankietę o swoim zdrowiu. Zrobisz to elektronicznie (przez Internetowe Konto Pacjenta) lub telefonicznie (pod numerem 22 735 39 53).

 

Badania wykonasz w całej Polsce

Najpóźniej po 2 dniach roboczych od wypełnienia ankiety, dostaniesz skierowanie na pakiet bezpłatnych badań diagnostycznych. Potem wybierasz jedną z niemal 100 placówek w Łódzkiem i idziesz na badania. Wyniki otrzymasz na miejscu lub elektronicznie. Pamiętaj! Skonsultuj je ze swoim lekarzem rodzinnym.

 

WYSTAW SOBIE SKIEROWANIE NA BADANIA

 

https://www.gov.pl/web/zdrowie/profilaktyka-40-plus

 

Szanowni Państwo!
 

Z dumą prezentujemy efekt współpracy zespołu Przedszkola Miejskiego nr 128 w Łodzi, Organu Prowadzącego i Rady Rodziców przy Przedszkolu Miejskim nr 128. Poniżej linki prezentujące efekt końcowy naszej współpracy, w pełni wyremontowaną i nowocześnie doposażoną kuchnię na naszej placówce. Dzięki temu przedsięwzięciu możemy serwować jeszcze zdrowsze posiłki naszym dzieciom.

 
 
Szanowni Państwo ! 

Ponownie przypominamy informację! 

Przedszkole Miejskie nr 128 pracuje zgodnie z wytycznymi GIS V aktualizacja oraz zgodnie  z przyjętą procedurą wewnętrzną. 

 Jeszcze raz uprzejmie przypominamy: 

 • WCHODZĄC NA PLACÓWKĘ ZAKŁADAM MASECZKĘ OCHRONNĄ (KONTAKT OSOBY   Z ZEWNĄTRZ W HOLU PRZEDSZKOLA DOCHODZI DO CIĄGŁEJ ROTACJI OSÓB),  
 • DZIECKO DO PRZEDSZKOLA MOŻE UCZĘSZCZAĆ ZDROWE (BEZ INFEKCJI), 
 • JEŻELI PRZEBYWALIŚCIE PAŃSTWO Z DZIEĆMI NA URLOPIE ZAGRANICĄ - POZOSTAW DZIECKO W DOMU PO POWROCIE NA OKRES BEZPIECZNEJ OBSERWACJI, 

 

Uprzejmie prosimy, postępujcie Państwo odpowiedzialnie w przedszkolu przebywają dzieci z różną odpornością autoimmunologiczną, jednostkami chorób przewlekłych dla który nieodpowiedzialne zachowanie ludzi dorosłych może mieć drastyczne skutki.

Ponadto jeszcze raz apelujemy, zachowajmy kulturę osobistą i szacunek do drugiej osoby, to tak niewiele, a diametralnie zmienia nasze życie. 

 

 

Z wyrazami szacunku 

Dyrektor oraz pracownicy PM 128 

 

 

Szanowni Państwo!

Informację na temat platformy Office 365 oraz o logowaniu do niej znajduję się w zakładce "Office 365" na naszej stronie. W razie problemów prosimy o kontakt z administratorem globalnym na naszej placówce Panią Katarzyną Szymura pod adresem: k.grabek@pm128.elodz.edu.pl.

 

Szanowni Państwo!

Od dnia 1 września 2021 r. przedszkole pracuję zgodnie z obowiązującymi wytycznym GIS z dnia 19 listopada 2020 - V aktualizacja, prosimy się zapoznać:

Wytyczne_GIS_przedszkola_i_żłobki-V_aktualizacja.pdf

 

Informacja dla Rodziców obowiązująca od 01.09.2021 r.

 • Przedszkole pracuje w godzinach 6.00- 17.00.
 • Dzieci są przyprowadzane i odbierane tylko przez osoby zdrowe.
 • Do przedszkola może uczęszczać dziecko bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.
 • Opiekunowie odprowadzający dzieci mogą wchodzić do pierwszego pomieszczenia szatni (hol) zachowując zasadę:

- 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi (rodzeństwo).

- opiekunowie zobowiązani są stosować środki ochronne w postaci osłony ust i nosa, rękawiczek jednorazowych   lub dezynfekcji rąk,

- w pierwszym pomieszczeniu szatni może przebywać maksymalnie 5 rodziców z dziećmi. Pozostali rodzice czekają na zewnątrz budynku, zachowując 1,5 m dystans społeczny.

 • Dziecko wchodzi na teren innych pomieszczeń przedszkola samo. Obowiązuje zakaz wchodzenia rodziców/opiekunów prawnych do innych pomieszczeń przedszkolnych (decyzją dyrektora ze względu na małą powierzchnię placówki).
 • W momencie zauważenia niepokojących objawów u dziecka może być dokonywany pomiar temperatury termometrem bezdotykowym. Rodzice/ opiekunowie prawni, przyprowadzając dziecko do przedszkola, wyrażają zgodę na pomiar temperatury ciała dziecka.
 • Jeżeli w czasie pobytu dziecka w przedszkolu, zaobserwuje się u niego podwyższoną temperaturę lub jakiekolwiek inne objawy chorobowe, nauczyciel powiadamia dyrektora. Dziecko zostaje skierowane do izolatorium, a rodzice o  sytuacji powiadamiani są telefonicznie. Po zawiadomieniu telefonicznym rodzice/ opiekunowie prawni mają obowiązek odebrać dziecko w trybie natychmiastowym.
 • Rodzice/opiekunowie prawni, przyprowadzający dziecko do przedszkola, zobowiązani są do podania swoich aktualnych numerów kontaktowych, pracownicy przedszkola – w sytuacjach nagłych – w pierwszej kolejności kontaktują się z rodzicem/opiekunem prawnym drogą telefoniczną. Rodzice/opiekunowie prawni są zobowiązani do każdorazowego odbierania połączeń telefonicznych przychodzących z przedszkola.
 • W przypadku zmiany numeru telefonu rodzice/opiekunowie prawni są zobowiązani do natychmiastowego powiadomienia przedszkola o zmianie danych kontaktowych.
 • W związku z reżimem sanitarnym dzieci będą przyjmowane do przedszkola
  od 6:00 do godziny 8:30, odbierane od godziny 14:30 do 17.00 (dyżur w szatni). Rodzice dzieci 3- letnich w miesiącu wrześniu mają możliwość odbioru dziecka również w godzinach poza dyżurem w szatni 11:50 do 12.15.
 • Osoby przyprowadzające i odbierające dzieci w miarę możliwości jak najbardziej minimalizują czas przebywania w szatni.
 • W trosce o bezpieczeństwo dzieci, rodziców i pracowników przedszkola prosimy o przyprowadzanie i odbieranie dzieci w godzinach pracy oddziału, do którego dziecko uczęszcza ( gr. żółta - 8.00- 16:00; gr. pomarańczowa 6.00- 16.00; gr. fioletowa 7:00- 17:00; gr. zielona 8:00- 16:30; gr. czerwona 8:00- 16:00).
 • Dziecko nie może przynosić ze sobą do przedszkola lub wynosić z placówki żadnych przedmiotów. Wprowadza się kategoryczny zakaz przynoszenia własnego jedzenia i picia przez dzieci do przedszkola. Jakiekolwiek produkty spożywcze pozostawione na terenie placówki zostaną niezwłocznie usunięte przez pracowników przedszkola.
 • Po odebraniu dziecka z przedszkola do odwołania obowiązuje zakaz korzystania z ogrodu przedszkolnego
 • Dzieci 3- letnie będą leżakować.
 • Rzeczy osobiste dzieci należy umieścić  w worku szkolnym – podpisanym!, prosimy nie umieszczać rzeczy w reklamówkach, plecakach itp.

 

 

UWAGA RODZICE DZIECI NOWO PRZYJĘTYCH DO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2021/2022

Szanowni Państwo!

W  związku z niską frekwencją na zebraniu w dniu 30 czerwca 2021 r. prosimy o zapoznanie się z poniższą informacją!

Rodzice dzieci przyjętych w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2021/2022 zobowiązani są do złożenia pełnej dokumentacji do przedszkola.

Prosimy pobrać wszystkie dokumenty wraz z załącznikami ze strony FORMICO jakie zostały przez Państwa złożone tj. WNIOSEK oraz załączniki do wniosku.

Ponadto proszę pobrać z naszej strony www.pm128.pl przedstawione załączniki.

Informację o korzystaniu z usług przedszkola proszę wydrukować dwa razy.

Wszystkie dokumenty winni podpisać oboje rodzice. Dokumenty można składać od 24.08.21r. do 10.09.21r.włącznie! w godzinach 8.00-16.00.

Wyjątek stanowi UPOWAŻNIENIE do ODBIORU DZIECKA z placówki, ten dokument należy dostarczyć do końca sierpnia lub w pierwszym dniu pobytu dziecka w przedszkolu.

Proszę pamiętać o posiadaniu dokumentu tożsamości w pierwszych dniach pobytu dziecka w przedszkolu - musimy się poznać! Proszę pamiętać o poinformowaniu osób upoważnionych do odbioru dziecka o obowiązku posiadania dokumentu tożsamości przy odbiorze dziecka - brak dokumentu spowoduje niewydanie dziecka. Osoby te mogą być sprawdzane za każdym razem.

Pozostałe dokumenty zostaną przekazane podczas zebrania rodziców we wrześniu TERMINY zostaną ustalone.

ORGANIZACJA PRACY PRZEDSZKOLA 2021-2022

Przedszkole czynne w godzinach od 6.00 do 17.00

Praca poszczególnych oddziałów:

Gr żółta – 8.00-16.00

Gr pomarańczowa – 6.00-16.00

Gr fioletowa – 7.00-17.00

Gr zielona – 8.00-16.30

Gr czerwona – 8.00-16.00

Adaptacja dziecka do przedszkola jest to sytuacja wzbudzająca silne emocje, dlatego też ważne jest, by moment przekroczenia progu dom – przedszkole, przebiegał najłagodniej w atmosferze bezpieczeństwa i otworzenia na potrzeby dziecka.

SPOSOBY PRZYGOTOWANIA DZIECKA :

 • rozmowy o przedszkolu ze znajomym dzieckiem, które lubi chodzić do przedszkola;
 • czytanie opowiadań, których bohaterowie chodzą do przedszkola;
 • opowieści rodziców jak to było, gdy oni chodzili do przedszkola – pozytywne wrażenia
 • uświadomienie dziecku zalet przedszkola- wielu nowych kolegów do zabawy, dużo zabawek i zabaw, które zna nauczycielka, poznanie nowych piosenek i wierszyków;
 • wspólne z dzieckiem kupowanie obuwia i worka, potrzebnych przyszłemu przedszkolakowi;
 • ćwiczenie z dzieckiem czynności samoobsługowych – ubierania się, jedzenia i picia z kubka (absolutny zakaz picia z butelki ze smoczkiem), samodzielności podczas czynności higienicznych (brak pampersa – samodzielne korzystanie z toalety);

WSKAZÓWKI DLA RODZICÓW:

 • Nie przeciągaj pożegnania w szatni, pomóż dziecku rozebrać się, pocałuj je i wyjdź, przekazując dziecko pracownikowi przedszkola;
 • Nie zabieraj dziecka do domu, kiedy płacze przy rozstaniu; jeśli zrobisz to choć raz, będzie wiedziało, że łzami można wszystko wymusić;
 • Nie obiecuj: jeśli pójdziesz do przedszkola, to coś dostaniesz; kiedy będziesz odbierać dziecko, możesz dać mu maleńki prezent, ale nie może to być forma przekupywania, lecz raczej nagrody. Z czasem ten bodziec stanie się zbędny;
 • Kontroluj co mówisz. Zamiast: „już możemy wracać do domu”, powiedz: „teraz możemy iść do domu”. To niby niewielka różnica, a jednak pierwsze zdanie ma negatywny wydźwięk;
 • Nie wymuszaj na dziecku, żeby zaraz po przyjściu do domu opowiedziało, co wydarzyło się w przedszkolu – to powoduje niepotrzebny stres, odczekaj chwilę pozwól mu na spontaniczną opowieść;
 • Jeśli dziecko przy pożegnaniu płacze, postaraj się, żeby przez kilka dni odprowadzał je do przedszkola tata lub inna osoba, którą dziecko zna;
 • Staraj się określać, kiedy przyjdziesz po dziecko w miarę dokładnie: nie mów „przyjdę, kiedy skończę pracę”, ponieważ dziecko nie wie, o której godzinie rodzice kończą pracę. Lepiej powiedzieć: „odbiorę cię z przedszkola po obiedzie/po zupie”, jest to dla dziecka dobra miara czasu gdyż wie, kiedy są posiłki. Najważniejsze jest to, by dotrzymywać słowa!
 • Nie okazuj negatywnych emocji: nie płacz, nie wracaj pod drzwi, gdy słyszysz, że dziecko płacze. Takie zachowania są u dziecka rozpoczynającego funkcjonowanie poza środowiskiem rodzinnym zupełnie normalne! Jednak kiedy zobaczy, że rodzic czuje się niepewnie w sytuacji pozostawiania go w przedszkolu, będzie miało wrażenie, że dzieje się coś złego, a to spotęguje stres.
 • Każde dziecko uspokaja się w zasadzie od razu po zamknięciu drzwi do sali, ponieważ absorbują je nowi koledzy, wielość zabawek, a życzliwa i uśmiechnięta Pani nauczycielka lub pomoc nauczyciela zawsze dziecko przytuli, weźmie na kolana i
   uspokoi zajmując uwagę dziecka czymś miłym i pozytywnym.
 • Tłumacz dziecku, że reguły obowiązujące w przedszkolu są dobre. Dzieci lubią, gdy ich świat jest uporządkowany i ma swoją harmonię. Brak zasad i wymogów ze strony nauczyciela sprawia, że dziecko odczuwa chaos, a to powoduje brak poczucia stabilności i bezpieczeństwa w nowym miejscu.

JUŻ TERAZ NALEŻY ZACHĘCAĆ DZIECI I MOTYWOWAĆ DO :

 1. Samodzielnego ubierania się w to, co nie stanowi dla dziecka problemu.
 2. Zapinania guzików, wkładania butów, zapinania bucików na „rzepy”.
 3. Korzystania z toalety, używania papieru toaletowego.
 4. Wycierania nosa w chusteczkę.
 5. Samodzielnego mycia rąk.
 6. Rysowania kredkami, farbami, zabaw plasteliną.
 7. Spacerowania i nie używania wózka.
 8. Spożywania posiłków samodzielnie. 

WYPRAWKA DZIECKA:

Dres – to najwygodniejsze ubranie do zabawy i harców w przedszkolu. Łatwo go dziecku samodzielnie zdjąć i założyć.

Obuwie zmienne – wygodne, z dobrą antypoślizgową podeszwą, łatwe do zakładania (rzepy), koniecznie podpisane na podeszwie.

Awaryjny zestaw ubranek w podpisanym worku, obowiązkowo! – majtki, skarpetki, koszulka, bluzka, spodnie/leginsy. Przedszkolak co prawda umie korzystać z toalety, ale można zdarzyć się niespodziewana „awaria”.

Gumki – jeśli Twoja córeczka ma długie włosy, powinny być związane, najlepiej tylko gumką ze względu na bezpieczeństwo np. zadławienie.

Kolczyki – do przedszkola nie należy zakładać dziecku kolczyków, ze względu na bezpieczeństwo np. naderwanie płatka ucha.

Zabawki/ Pluszaki – nie mogą być przynoszone do przedszkola ze względów sanitarno-epidemiologicznych.

Poduszka – (podpisana i cieniutka max rozmiar 30 x 30) i mały koc np. polarowy.

Prosimy również o przyniesienie pierwszego dnia paczki chusteczek higienicznych, paczki nawilżanego papieru toaletowego (podpisanych).

 

Szanowni Państwo,

 

Zachęcamy do zarejestrowania się w systemie Karty Łodzianina i korzystania z atrakcyjnych zniżek i rabatów. Karta Łodzianina to forma podziękowania dla wszystkich, którzy rozliczają się z podatków w Łodzi. Mieszkańcy miasta mogą także wziąć udział w loterii podatkowej.


Karta Łodzianina

Dzięki Karcie Łodzianina mogą Państwo skorzystać z ponad 100 rabatów i bonusów. Zniżki najczęściej wynoszą 20 procent, a w projekcie biorą udział już miejskie lodowiska, baseny, Aquapark Fala, EC 1 oraz łódzcy restauratorzy i prywatne przedsiębiorstwa. Są wśród nich między innymi kina, sklepy, firmy usługowe oraz korporacje taksówkarskie.

Po wypełnieniu specjalnego formularza dostaną ją osoby, które rozliczają PIT w Łodzi (także emeryci i renciści), studenci łódzkich uczelni, osoby zarejestrowane jako bezrobotne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łodzi oraz pełnoletni uczniowie szkół średnich.

Więcej na www.lodz.pl/karta

 

Szanowni Państwo -  Informacja!                 

 

 Informuję, iż przedszkole zgodnie z § 7 pkt. 6 statutu przedszkola  pracuje w godzinach 6.00 - 17.00. 

Przyprowadzanie i odbieranie dzieci uregulowane jest  § 7 pkt. 7 statutu przedszkola. 

 Brak odbioru dziecka do godziny wskazanej w pkt. 6 spowoduje zawiadomienie Policji oraz sądu rodzinnego. 

 Proszę o punktualny odbiór dziecka z placówki.  

  

Z poważaniem Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 128.

 

 

Szanowni Państwo!

Przypominamy, przedszkole nadal pracuje w ograniczeniach GIS, oraz zgodnie z zatwierdzoną organizacją pracy poszczególnych stanowisk obsługi   i nauczycieli.

 Drzwi do przedszkola otwiera tylko pracownik dyżurujący w szatni. Rano dyżur trwa do GODZ. 8.30, w godzinach popołudniowych dyżur rozpoczynamy o GODZ. 14.30.

Niedopuszczalne jest, aby jeden rodzic drugiemu otwierał drzwi ze względu na BEZPIECZEŃSTWO Państwa dzieci.

Dyrektor, oraz pracownicy przedszkola robią wszystko, aby nadal pracować w trybie stacjonarnym i móc zajmować się Państwa dziećmi w zakresie dydaktyczno – opiekuńczo – wychowawczym.

Uprzejmie prosimy o współpracę i nie ingerowanie w organizację pracy przedszkola….

Szczególnie dzieci z grup „0” powinny zgodnie z planem dnia rozpoczynać zajęcia edukacyjne.

Przypominamy, że śniadanie rozpoczyna się o GODZ. 8.30 o GODZ. 9.00  realizowane są zajęcia dydaktyczne w każdej grupie wiekowej.

Przyprowadzanie dzieci w innych godzinach zaburza pracę grupy i dezorganizuje zajęcia, oraz pracę administracyjną przedszkola !!!

Bardzo prosimy również o zamykanie furtki za sobą na haczyk.

 Uprzejmie prosimy o współpracę…..

 Z poważaniem

 DYREKTOR ORAZ PRACOWNICY PM 128

 DZIĘKUJEMY

 
Szanowni Państwo,

w imieniu kampanii społecznej Rodzina Jest dla Dzieci zapraszamy na spotkanie organizowane dla osób, które chcą pomagać - jako wolontariusze, rodziny zastępcze lub darczyńcy - dzieciom z łódzkich domów dziecka. W łódzkich domach dziecka mieszka ponad 500 dzieci. Każde z nich doświadczyło w życiu ogromnej straty i każde potrzebuje wsparcia. Sprawcie, by poczuły, że mają na kogo liczyć. I że świat jest dla nich przyjazny. To dla nich potrzebni są wolontariusze, którzy będą bawić się z nimi, rozmawiać, odrabiać lekcje i podnosić ich poczucie własnejwartości. To dla nich szukamy także rodzin zastępczych, które przyjmą je do własnych domów i serc. Jeśli chcesz wziąć udział w spotkaniu online, napisz do nas poprzez Fb lub na adres k.tatarzynska@mops.lodz.pl, a my prześlemy link do platformy zoom, który stanie się aktywny w piątek o godz. 17.30.
Opowiemy, w jaki sposób możecie pomóc dzieciom mającym za sobą trudne doświadczenia. Będziecie mogli także porozmawiać z wolontariuszką oraz
jedną z łódzkich rodzin zastępczych.

Zespół Promocji WWPZ MOPS w Łodzi
tel. 506-205-207
ul. Małachowskiego 74 Łódź