KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
10. po zamknięciu okienka, do klauzuli informacyjnej masz dostęp w górnej części strony.
zapoznałem/zapoznałam się

Dla rodziców

Uwaga Rodzice!

Opłaty za pobyt i żywienie dziecka w miesiącu czerwcu będą naliczane ostatniego dnia miesiąca.

Rozliczenie z opłatami zostanie wysłane na pocztę Office 365 lub zapraszamy do odbioru osobistego

w dn. 01-02.07 br. w godzinach 9-17 do Pani Magdy.

 

Drodzy Rodzice Nowo przyjętych dzieci na rok szkolny 2021/2022

Zapraszamy rodziców nowoprzyjętych dzieci na zebranie informacyjno-organizacyjne dnia 30 czerwca br. o godzinie 17.00. Prosimy o wydrukowanie i przyniesienie poniższych dokumentów na zebranie.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną zapraszamy jednego z rodziców dziecka nowoprzyjętego.

Dokumenty do pobrania:

UPOWAŻNIENIE do odbioru dzieci wraz z obowiązkiem informacyjnym (1).docx

zał. 3 covid.docx

 
Drodzy Rodzice!

W dniu jutrzejszym 22.06.21 (wtorek) w godzinach przedpołudniowych we wszystkich grupach będą nagrywane filmy z okazji Dnia Taty, prosimy o ubranie dzieci zgodnie z podziałem grup:

 • Grupa żółta- odświętne stroje
 • Grupa pomarańczowa- chłopcy na galowo (białe koszule na krótki rękaw) dziewczynki białe bluzeczki z krótkim rękawem i białe skarpetki.
 • Grupa Fioletowa - prosimy ubrać dzieci na kolorowo
 • Grupa Zielona- prosimy o założenie chłopcom odświętnych ubrań a dziewczynkom białych bluzeczek i skarpetek i tiulowych spódniczek (kolor spódniczek nie ma znaczenia).
 • Grupa Czerwona- prosimy ubrać dzieci na kolorowo

Nagrania zostaną przekazane Państwu za pośrednictwie maila Office 365.

 
Rozstrzygnięcie konkursu recytatorskiego  "W świecie utworów Stanisława Jachowicza”

 

Komisja rozstrzygająca konkurs wzięła pod uwagę kreatywność uczestników, płynność wypowiedzi oraz interpretacje utworu. Wszyscy uczestniczy wykazali się niezwykłym profesjonalizmem podczas recytacji, wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie organizowanym przez nasze przedszkole.

I miejsce: Szymon Cz. PM 139 w Łodzi

II miejsce: Franciszek W.  PM 128 w Łodzi

III miejsce: Nikola F. PM 139 w Łodzi

Wyróżnienie: Hanna P. i Antonina M. Pm 128 w Łodzi

Zapraszamy po odbiór nagród od 21 czerwca br.
 
Szanowni Państwo!
 

Zachęcamy do zapoznania się z broszurą "Dzieci w wirtualnej sieci":

 
Szanowni Państwo!

Przypominamy, że przedszkole nadal pracuje zgodnie z wytycznymi GIS. Prosimy o zachowanie dystansu społecznego, zakładanie maseczki wewnątrz budynku i dezynfekcje rąk.

Na teren przedszkola z dzieckiem może wejść, tylko jeden rodzic/opiekun prawny - zasadę stosujemy przy przyprowadzaniu i odbiorze dziecka. W holu przebywa max. 6 osób.

Wszyscy chcemy, aby przedszkole pracowało stacjonarnie, wspólnie odpowiadamy za nasze bezpieczeństwo w aspekcie zdrowia.

                                                                                                                                                                     Dziękujemy!
 
Szanowni Państwo! 

Informujemy, że dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 128 dokonał reorganizacji pracy placówki, w związku z czym od dnia 20.04.21 r. podjął decyzję o uruchomieniu przedszkola w trybie stacjonarnym. 

Przy odbiorze dziecka z przedszkola należy posiadać dokument potwierdzający tożsamość.

Prosimy, aby Państwo mieli na uwadze sytuacje epidemiologiczną kraju, jest ona dynamiczna i może ulec zmianie!!!  

 
Szanowni Państwo!

Dnia 16.04.21r. o godz. 13.00 odbyło się zebranie Prezydium Rady Rodziców PM 128 przez aplikacje Teams.

Pani dyrektor wyjaśniła szczegóły dotyczące pracy przedszkola w czasie pandemii, na podstawie czego działa w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa dzieci na placówce. Udzieliła odpowiedzi w związku z wyłączeniem placówki z dyżurów wakacyjnych w danym roku szkolnym – sytuacja wynika z planowanych inwestycji remontowych miasta, „Modernizacja pionu żywienia” (informacje te pojawiły się już w zeszłym roku, jak również wyjaśniona ta sprawa była na pierwszych zebraniach organizacyjnych w bieżącym roku szkolnym).  Przedszkole jest placówką oświatową, w której rok szkolny trwa od września do czerwca roku szkolnego. Okres lipiec/sierpień to czas pracy placówek zgodny z wykazem na dany rok szkolny. W tym czasie w placówkach nie ujętych w wykazie prowadzone są prace remontowe/budowlane. Podnoszenie standardów placówki, skutkuje podwyższeniem jakości świadczonych usług dla Państwa dzieci przez przedszkole.

Ustalone również zostało, że przedstawiciele trójek klasowych pozostają w bezpośrednim kontakcie z dyrektorem przedszkola.

Wiemy, że aplikacje mobilne/ społecznościowe nie stanowią dla Państwa żadnego problemu i świetnie radzicie sobie z ich obsługą. Chcielibyśmy Państwa poinformować również, że istnieje możliwość ustawienia aplikacji Outlook (dziecka) na waszym telefonie komórkowym, co w bezpośredni sposób ułatwi Państwu odbiór wszelkich informacji do Państwa kierowanych, bez dodatkowych powiadomień. Zachęcamy Państwa do traktowanie Outlooka, jak dziennika elektronicznego w szkole.

Oczywiście przekaz bezpośredni i kontakt z nami na placówce stanowi dla nas formę nadrzędną, jeżeli sytuacja na to pozwala.

 

Z poważaniem

Dyrektor oraz pracownicy

PM 128

 
Uwaga Rodzice!

 Zapisy dzieci na miesiące lipiec- sierpień 2021 r. należy składać w terminie od 4 do 28 maja 2021 r. w placówkach dyżurujących zgodnie z wykazem placówek pracujących w okresie letnim.

Przerwa wakacyjna - wykaz przedszkoli.pdf

 

Szanowni Państwo,

 


Zachęcamy do zarejestrowania się w systemie Karty Łodzianina i korzystania z atrakcyjnych zniżek i rabatów. Karta Łodzianina to forma podziękowania dla wszystkich, którzy rozliczają się z podatków w Łodzi. Mieszkańcy miasta mogą także wziąć udział w loterii podatkowej.


Karta Łodzianina

Dzięki Karcie Łodzianina mogą Państwo skorzystać z ponad 100 rabatów i bonusów. Zniżki najczęściej wynoszą 20 procent, a w projekcie biorą udział już miejskie lodowiska, baseny, Aquapark Fala, EC 1 oraz łódzcy restauratorzy i prywatne przedsiębiorstwa. Są wśród nich między innymi kina, sklepy, firmy usługowe oraz korporacje taksówkarskie.

Po wypełnieniu specjalnego formularza dostaną ją osoby, które rozliczają PIT w Łodzi (także emeryci i renciści), studenci łódzkich uczelni, osoby zarejestrowane jako bezrobotne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łodzi oraz pełnoletni uczniowie szkół średnich.

Więcej na www.lodz.pl/karta

 

Loteria Podatkowa

Do 30 kwietnia trwa kolejna edycja loterii podatkowej dla mieszkańców Łodzi. Tym razem na wygraną ma szansę każdy łodzianin, który rozlicza się z podatków w Łodzi. Pula nagród wynosi ponad 160 tysięcy złotych. Dla nowych podatników przewidziano nagrodę specjalną w wysokości 20 tysięcy złotych.

 

Główna nagroda to 100 tys. zł. Przygotowano także nagrodę specjalną – tylko dla nowych podatników, która wynosi 20 tys zł.  Losowania nagród będą się odbywały co tydzień (jedna nagroda po 1 000 zł.) oraz co miesiąc (jedna nagroda 10 000 zł). Wielki finał loterii zaplanowano na pierwszy tydzień maja.

Aby wziąć udział w loterii wystarczy wskazać łódzki adres w druku PIT, a później wypełnić zgłoszenie na stronie www.lodz.pl/loteria

 

Szanowni Państwo -  Informacja!                 

 

 Informuję, iż przedszkole zgodnie z § 7 pkt. 6 statutu przedszkola  pracuje w godzinach 6.00 - 17.00. 

Przyprowadzanie i odbieranie dzieci uregulowane jest  § 7 pkt. 7 statutu przedszkola. 

 Brak odbioru dziecka do godziny wskazanej w pkt. 6 spowoduje zawiadomienie Policji oraz sądu rodzinnego. 

 Proszę o punktualny odbiór dziecka z placówki.  

  

Z poważaniem Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 128.

 
Szanowni Państwo!

Od 1 lutego br. w środy od godziny 14.30 do 16.30 w przedszkolu odbywać się będą zajęcia ruchowe z piłką zorganizowane przez Radę Rodziców przy Przedszkolu Miejskim nr 128 w porozumieniu z Dyrektorem placówki z uwzględnieniem wytycznych GIS z dn. 19.11.2020.

Godziny zajęć z piłką w poszczególnych grupach:
 • 14.30-14.45 Grupa Żółta 
 • 14.45-15.00 Grupa Pomarańczowa
 • 15.00-15.30 gr. Grupa Czerwona 
 • 15.30-16.00 Grupa Zielona 
 • 16.00-16.30 Grupa Fioletowa 
 
Drodzy Rodzice!

Prosimy o dostosowanie ubioru dzieci do pogody, jeżeli warunki na to pozwalają dzieci wychodzą do ogrodu.

 
Szanowni Państwo!

Przypominamy, przedszkole nadal pracuje w ograniczeniach GIS, oraz zgodnie z zatwierdzoną organizacją pracy poszczególnych stanowisk obsługi   i nauczycieli.

 Drzwi do przedszkola otwiera tylko pracownik dyżurujący w szatni. Rano dyżur trwa do GODZ. 8.30, w godzinach popołudniowych dyżur rozpoczynamy o GODZ. 14.30.

Niedopuszczalne jest, aby jeden rodzic drugiemu otwierał drzwi ze względu na BEZPIECZEŃSTWO Państwa dzieci.

Dyrektor, oraz pracownicy przedszkola robią wszystko, aby nadal pracować w trybie stacjonarnym i móc zajmować się Państwa dziećmi w zakresie dydaktyczno – opiekuńczo – wychowawczym.

Uprzejmie prosimy o współpracę i nie ingerowanie w organizację pracy przedszkola….

Szczególnie dzieci z grup „0” powinny zgodnie z planem dnia rozpoczynać zajęcia edukacyjne.

Przypominamy, że śniadanie rozpoczyna się o GODZ. 8.30 o GODZ. 9.00  realizowane są zajęcia dydaktyczne w każdej grupie wiekowej.

Przyprowadzanie dzieci w innych godzinach zaburza pracę grupy i dezorganizuje zajęcia, oraz pracę administracyjną przedszkola !!!

Bardzo prosimy również o zamykanie furtki za sobą na haczyk.

 Uprzejmie prosimy o współpracę…..

 Z poważaniem

 DYREKTOR ORAZ PRACOWNICY PM 128

 DZIĘKUJEMY

 
Szanowni Państwo 

Z uwagi na  sytuacje epidemiologiczną, istnieje zagrożenie zawieszenia pracy stacjonarnej przedszkola. W związku z tym wydajemy książki dzieci do pracy indywidualnej w domu w przypadku pracy zdalnej.  

Jeżeli taka sytuacja zaistnieje, praca zdalna będzie koordynowana przez stronę  www.pm128.pl  

Dzieci wypełniają tylko strony wskazane przez nauczyciela  (Nie Więcej !) 

Jeżeli będziemy pracować normalnie (stacjonarnie) poprosimy, aby dzieci przyniosły książki z powrotem. 

 
Szanowni Państwo!

Przypominamy, iż korzystanie z pakietu Office 365 w tym z poczty Outlook nie wymaga pobierania pakietu na komputer. Wystarczy dostęp do Internetu, mają Państwo oczywiście taką możliwość, natomiast nie jest to wymagane, wystarczy zalogować się na platformę Office 365 poprzez e-mail i hasło, które Państwo otrzymali w naszej placówce.

 
Szanowni Państwo 

Od 1 listopada 2020 r. kontakt mailowy z pracownikami Przedszkola Miejskiego nr 128 będzie odbywał się poprzez konta Office 365. 

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie aktywacji otrzymanego konta poprzez wysłanie informacji „Witam” do nauczycieli grup na konta służbowe. Drodzy Rodzice!

Od dnia 07.09. 20 sprzęty w ogrodzie przedszkolnym zostały udostępnione dzieciom, sprzęt w naszym ogrodzie jest poddawany cyklicznej dezynfekcji.

 
Szanowni Państwo,

w imieniu kampanii społecznej Rodzina Jest dla Dzieci zapraszamy na spotkanie organizowane dla osób, które chcą pomagać - jako wolontariusze, rodziny zastępcze lub darczyńcy - dzieciom z łódzkich domów dziecka. W łódzkich domach dziecka mieszka ponad 500 dzieci. Każde z nich doświadczyło w życiu ogromnej straty i każde potrzebuje wsparcia. Sprawcie, by poczuły, że mają na kogo liczyć. I że świat jest dla nich przyjazny. To dla nich potrzebni są wolontariusze, którzy będą bawić się z nimi, rozmawiać, odrabiać lekcje i podnosić ich poczucie własnejwartości. To dla nich szukamy także rodzin zastępczych, które przyjmą je do własnych domów i serc. Jeśli chcesz wziąć udział w spotkaniu online, napisz do nas poprzez Fb lub na adres k.tatarzynska@mops.lodz.pl, a my prześlemy link do platformy zoom, który stanie się aktywny w piątek o godz. 17.30.
Opowiemy, w jaki sposób możecie pomóc dzieciom mającym za sobą trudne doświadczenia. Będziecie mogli także porozmawiać z wolontariuszką oraz
jedną z łódzkich rodzin zastępczych.

Zespół Promocji WWPZ MOPS w Łodzi
tel. 506-205-207
ul. Małachowskiego 74 Łódź

Szanowni Państwo

Od dnia 1 września 2020 r. zapraszamy wszystkie dzieci przyjęte do naszego przedszkola. Przedszkole pracuje w godz. 6.00- 17.00.

Obowiązujące wytyczne GIS z dnia 25 sierpnia 2020:

-Wytyczne-żłobki-przedszkola-IV-aktualizacja-25-08-2020.pdf

Informacja dla Rodziców obowiązująca od 01.09.2020 r.

 • Przedszkole pracuje w godzinach 6.00- 17.00.
 • Dzieci są przyprowadzane i odbierane tylko przez osoby zdrowe.
 • Do przedszkola może uczęszczać dziecko bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.
 • Opiekunowie odprowadzający dzieci mogą wchodzić do pierwszego pomieszczenia szatni (hol) zachowując zasadę:

- 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi (rodzeństwo).

- opiekunowie zobowiązani są stosować środki ochronne w postaci osłony ust i nosa, rękawiczek jednorazowych   lub dezynfekcji rąk,

- w pierwszym pomieszczeniu szatni może przebywać maksymalnie 4 rodziców z dziećmi. Pozostali rodzice czekają na zewnątrz budynku, zachowując 1,5 m dystans społeczny.

 • Dziecko wchodzi na teren innych pomieszczeń przedszkola samo. Obowiązuje zakaz wchodzenia rodziców/opiekunów prawnych do innych pomieszczeń przedszkolnych (decyzją dyrektora ze względu na małą powierzchnię placówki).
 • W momencie zauważenia niepokojących objawów u dziecka może być dokonywany pomiar temperatury termometrem bezdotykowym. Rodzice/ opiekunowie prawni, przyprowadzając dziecko do przedszkola, wyrażają zgodę na pomiar temperatury ciała dziecka.
 • Jeżeli w czasie pobytu dziecka w przedszkolu, zaobserwuje się u niego podwyższoną temperaturę lub jakiekolwiek inne objawy chorobowe, nauczyciel powiadamia dyrektora. Dziecko zostaje skierowane do izolatorium, a rodzice o  sytuacji powiadamiani są telefonicznie. Po zawiadomieniu telefonicznym rodzice/ opiekunowie prawni mają obowiązek odebrać dziecko w trybie natychmiastowym.
 • Rodzice/opiekunowie prawni, przyprowadzający dziecko do przedszkola, zobowiązani są do podania swoich aktualnych numerów kontaktowych, pracownicy przedszkola – w sytuacjach nagłych – w pierwszej kolejności kontaktują się z rodzicem/opiekunem prawnym drogą telefoniczną. Rodzice/opiekunowie prawni są zobowiązani do każdorazowego odbierania połączeń telefonicznych przychodzących z przedszkola.
 • W przypadku zmiany numeru telefonu rodzice/opiekunowie prawni są zobowiązani do natychmiastowego powiadomienia przedszkola o zmianie danych kontaktowych.
 • W związku z reżimem sanitarnym dzieci będą przyjmowane do przedszkola
  od 6:00 do godziny 8:30, odbierane od godziny 14:30 do 17.00 (dyżur w szatni). Rodzice dzieci 3- letnich w miesiącu wrześniu mają możliwość odbioru dziecka również w godzinach poza dyżurem w szatni 11:50 do 12.15.
 • Osoby przyprowadzające i odbierające dzieci w miarę możliwości jak najbardziej minimalizują czas przebywania w szatni.
 • W trosce o bezpieczeństwo dzieci, rodziców i pracowników przedszkola prosimy o przyprowadzanie i odbieranie dzieci w godzinach pracy oddziału, do którego dziecko uczęszcza ( gr. żółta - 8.00- 16:00; gr. pomarańczowa 7.00- 17.00; gr. fioletowa 8:00- 16:30; gr. zielona 6:00- 16:00; gr. czerwona 8:00- 16:00).
 • Dziecko nie może przynosić ze sobą do przedszkola lub wynosić z placówki żadnych przedmiotów. Wprowadza się kategoryczny zakaz przynoszenia własnego jedzenia i picia przez dzieci do przedszkola. Jakiekolwiek produkty spożywcze pozostawione na terenie placówki zostaną niezwłocznie usunięte przez pracowników przedszkola.
 • Po odebraniu dziecka z przedszkola do odwołania obowiązuje zakaz korzystania z ogrodu przedszkolnego
 • W związku z obowiązkiem pracy w reżimie sanitarnym we wszystkich grupach wiekowych nie będzie możliwości mycia zębów.
 • Dzieci 3- letnie będą leżakować.
 • Rzeczy osobiste dzieci należy umieścić  w worku szkolnym – podpisanym!, prosimy nie umieszczać rzeczy w reklamówkach, plecakach itp.