Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Dla rodziców

Uwaga!

W dniu 12.06.2023 r. o godz. 9:00 dzieci z wszystkich grup wyjeżdżają na wycieczkę do Zagrody Edukacyjnej „Michałówka”. Śniadanie w tym dniu będzie o godz. 8:00. Powrót około godz. 15:00.

 

UWAGA!
ZMIANA TERMINU ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO PRZEZ DZIECI NAJSTARSZE!

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się 19 czerwca (PONIEDZIAŁEK) o godzinie 14.30. Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci z grupy czerwonej oraz rodziców dzieci z grupy zielonej ( rocznik 2016, 2015).

Szanowni Państwo!

12 czerwca odbędzie się wycieczka do Zagrody Edukacyjnej Michałówka, koszt wycieczki 75 zł płatny na konto Rady Rodziców do dnia 31 maja.

Konkurs Fotograficzny

Dziękujemy za uczestnictwo w konkursie fotograficznym "Ja i moje miasto", wszystkie dostarczone fotografie były piękne. Spośród  nich wybraliśmy 3 miejsca oraz wyróżnienia:

I miejsce: Tomek gr. czerwona
II miejsce: Sofii gr. fioletowa
III miejsce: Pola gr. żółta

Wyróżnienia:

- Julek gr. czerwona
- Roszek gr. fioletowa
- Iga gr. pomarańczowa
-Igor gr. pomarańczowa
-Ida gr. żółta

Gratulujemy wszystkim uczestnikom
Dyżur Wakacyjny

HARMONOGRAM ZAPISÓW NA OPIEKĘ WAKACYJNĄ do przedszkoli miejskich prowadzonych przez miasto Łódź

Szanowni Państwo

Uprzejmie prosimy o sprawdzenie głów Państwa dzieci, niestety w jednej z grup pojawiła sią "Wszawica", rekomendowane jest umycie głowy szamponem leczniczym. Informuje również, że w przedszkolu przeprowadzona będzie dezynfekcja powierzchni płaskich i parowanie wykładzin dywanowych, szczególne przed weekendem tak, aby po stronie placówki wyeliminować problem w salach przedszkolnych.

Z poważaniem

Dyrektor PM 128 Beata Skwarnecka 

VULCAN - OBECNOŚĆ

Szanowni Państwo!

Informujemy, że od 02.11.2022 r. rozpoczynamy pracę z systemem OBECNOŚĆ VULCAN.

Godzinę przyjścia i wyjścia dziecka z przedszkola będziecie Państwo rejestrowali samodzielnie dzięki kodom QR udostępnionym w przedszkolu. W związku z tym należy pobrać bezpłatną aplikację na telefon  Obecność  Vulcan. Aby ułatwić Państwu pobranie takiej aplikacji  zostanie przesyłana Państwu krótka instrukcja oraz link z filmem pokazowym Vulcan na maila Office.

Jednocześnie informujemy, że w okresie od 24.10.22 r. do 31.10.22 r. będziemy mogli testować/ wspólnie uczyć się skanowania kodu QR. Jeżeli ktoś będzie miał kłopot z obsługą tej aplikacji służymy pomocą. Wierzymy, że obustronna współpraca wpłynie na podniesienie usług naszej placówki oraz umożliwi Państwu bezpośredni nadzór nad opłatami za godziny pobytu dziecka w przedszkolu.

Z poważaniem

Dyrektor oraz pracownicy PM 128

ORGANIZACJA PRACY PRZEDSZKOLA 2022/2023

Przedszkole czynne w godzinach od 6.00 do 17.00

Praca poszczególnych oddziałów:

Gr żółta – 8.00-15.30

Gr pomarańczowa – 6.00-16.30

Gr fioletowa – 7.00-16.30

Gr zielona – 8.00-16.00

Gr czerwona – 8.00-17.00

Adaptacja dziecka do przedszkola jest to sytuacja wzbudzająca silne emocje, dlatego też ważne jest, by moment przekroczenia progu dom – przedszkole, przebiegał najłagodniej w atmosferze bezpieczeństwa i otworzenia na potrzeby dziecka.

SPOSOBY PRZYGOTOWANIA DZIECKA:
 • rozmowy o przedszkolu ze znajomym dzieckiem, które lubi chodzić do przedszkola;
 • czytanie opowiadań, których bohaterowie chodzą do przedszkola;
 • opowieści rodziców jak to było, gdy oni chodzili do przedszkola – pozytywne wrażenia
 • uświadomienie dziecku zalet przedszkola- wielu nowych kolegów do zabawy, dużo zabawek i zabaw, które zna nauczycielka, poznanie nowych piosenek i wierszyków;
 • wspólne z dzieckiem kupowanie obuwia i worka, potrzebnych przyszłemu przedszkolakowi;
 • ćwiczenie z dzieckiem czynności samoobsługowych – ubierania się, jedzenia i picia z kubka (absolutny zakaz picia z butelki ze smoczkiem), samodzielności podczas czynności higienicznych (brak pampersa – samodzielne korzystanie z toalety);
WSKAZÓWKI DLA RODZICÓW:
 • Nie przeciągaj pożegnania w szatni, pomóż dziecku rozebrać się, pocałuj je i wyjdź, przekazując dziecko pracownikowi przedszkola;
 • Nie zabieraj dziecka do domu, kiedy płacze przy rozstaniu; jeśli zrobisz to choć raz, będzie wiedziało, że łzami można wszystko wymusić;
 • Nie obiecuj: jeśli pójdziesz do przedszkola, to coś dostaniesz; kiedy będziesz odbierać dziecko, możesz dać mu maleńki prezent, ale nie może to być forma przekupywania, lecz raczej nagrody. Z czasem ten bodziec stanie się zbędny;
 • Kontroluj co mówisz. Zamiast: „już możemy wracać do domu”, powiedz: „teraz możemy iść do domu”. To niby niewielka różnica, a jednak pierwsze zdanie ma negatywny wydźwięk;
 • Nie wymuszaj na dziecku, żeby zaraz po przyjściu do domu opowiedziało, co wydarzyło się w przedszkolu – to powoduje niepotrzebny stres, odczekaj chwilę pozwól mu na spontaniczną opowieść;
 • Jeśli dziecko przy pożegnaniu płacze, postaraj się, żeby przez kilka dni odprowadzał je do przedszkola tata lub inna osoba, którą dziecko zna;
 • Staraj się określać, kiedy przyjdziesz po dziecko w miarę dokładnie: nie mów „przyjdę, kiedy skończę pracę”, ponieważ dziecko nie wie, o której godzinie rodzice kończą pracę. Lepiej powiedzieć: „odbiorę cię z przedszkola po obiedzie/po zupie”, jest to dla dziecka dobra miara czasu, gdyż wie, kiedy są posiłki. Najważniejsze jest to, by dotrzymywać słowa!
 • Nie okazuj negatywnych emocji: nie płacz, nie wracaj pod drzwi, gdy słyszysz, że dziecko płacze. Takie zachowania są u dziecka rozpoczynającego funkcjonowanie poza środowiskiem rodzinnym zupełnie normalne! Jednak, kiedy zobaczy, że rodzic czuje się niepewnie w sytuacji pozostawiania go w przedszkolu, będzie miało wrażenie, że dzieje się coś złego, a to spotęguje stres.
 • Każde dziecko uspokaja się w zasadzie od razu po zamknięciu drzwi do sali, ponieważ absorbują je nowi koledzy, wielość zabawek, a życzliwa i uśmiechnięta Pani nauczycielka lub pomoc nauczyciela zawsze dziecko przytuli, weźmie na kolana i uspokoi zajmując uwagę dziecka czymś miłym i pozytywnym.
 • Tłumacz dziecku, że reguły obowiązujące w przedszkolu są dobre. Dzieci lubią, gdy ich świat jest uporządkowany i ma swoją harmonię. Brak zasad i wymogów ze strony nauczyciela sprawia, że dziecko odczuwa chaos, a to powoduje brak poczucia stabilności i bezpieczeństwa w nowym miejscu.
JUŻ TERAZ NALEŻY ZACHĘCAĆ DZIECI I MOTYWOWAĆ DO :
 1. Samodzielnego ubierania się w to, co nie stanowi dla dziecka problemu.
 2. Zapinania guzików, wkładania butów, zapinania bucików na „rzepy”.
 3. Korzystania z toalety, używania papieru toaletowego.
 4. Wycierania nosa w chusteczkę.
 5. Samodzielnego mycia rąk.
 6. Rysowania kredkami, farbami, zabaw plasteliną.
 7. Spacerowania i nieużywania wózka.
 8. Spożywania posiłków samodzielnie. 

WYPRAWKA DZIECKA:

Dres – to najwygodniejsze ubranie do zabawy i harców w przedszkolu. Łatwo go dziecku samodzielnie zdjąć i założyć.

Obuwie zmienne – wygodne, z dobrą antypoślizgową podeszwą, łatwe do zakładania (rzepy), koniecznie podpisane na podeszwie.

Awaryjny zestaw ubranek w podpisanym worku, obowiązkowo! – majtki, skarpetki, koszulka, bluzka, spodnie/leginsy. Przedszkolak co prawda umie korzystać z toalety, ale można zdarzyć się niespodziewana „awaria”.

Gumki – jeśli Twoja córeczka ma długie włosy, powinny być związane, najlepiej tylko gumką ze względu na bezpieczeństwo np. zadławienie.

Kolczyki – do przedszkola nie należy zakładać dziecku kolczyków, ze względu na bezpieczeństwo np. naderwanie płatka ucha.

Poduszka – (podpisana i cieniutka max rozmiar 30 x 30) i mały koc np. polarowy (grupa żółta)

Prosimy również o przyniesienie pierwszego dnia paczki chusteczek higienicznych, paczki nawilżanego papieru toaletowego (podpisanych).

ZUS Materiały informacyjne- Ukraina
KONTYNUOWANIE WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO  
W ROKU SZKOLNYM 2022/2023 

 Rodziców dzieci korzystających z wychowania przedszkolnego w bieżącym roku szkolnymzainteresowanych dalszą edukacja w naszym przedszkolu informujemy, że Deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnegona nowy rok szkolny 2022/2023 należy złożyć w terminie 21- 24.03.2022r. 

 Złożenie deklaracji jest jednoznaczne z przyjęciem dziecka na kolejny rok szkolny. 

 Nie złożenie deklaracji lub złożenie jej po wskazanym terminie będzie skutkować koniecznością udziału w rekrutacji na zasadach ogólnych. 

 Wzór deklaracji otrzymacie Państwo na adres mailowy poczty Office 365 dzieci. 

 W RAZIE WĄTPLIWOŚCI I PYTAŃ  PROSIMY O KONTAKT Z NAUCZYCIELKAMI. 

Deklaracja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2022 2023.pdf

 Wytyczne GIS - AKTUALIZACJA VI

Szanowni Państwo prosimy o zapoznanie się z nowymi wytycznymi GIS dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz  instytucji opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat.